Zmiana niejasnego wizerunku marki czekoladowej.

Radość ma bez wątpienia wiele przejawów w dzisiejszej kulturze. Najbardziej oczywistym sposobem jej przedstawiania są obrazy radosnych, uśmiechniętych ludzi, podskakujących oraz wesoło i aktywnie spędzających czas.

Wybrany przez markę sposób odbiegał od takiego stereotypu, ale jednocześnie kierował odbiorcę w dziwne, czasami trochę przerażające znaczenia radości np. perwersyjną radość i oznaczał spore zagrożenia dla pozycjonowania marki.

Analiza semiotyczna komunikacji pokazała wiele zagrożeń dla marki wynikających z takiego nietypowego pozycjonowania. Wniosek był oczywisty. Ta droga nie jest dobra dla marki.

Nasze analizy kulturowe pokazały inne interesujące i aktualne idee radości, które może zaadresować marka. Wskazaliśmy klientowi na wątek naiwnej i niewinnej radości, która w połączeniu z nostalgią ma dzisiaj bardzo dużą potencję znaczeniową. Oznaczało to kompletną zmianę dotychczasowej platformy komunikacyjnej, ale nie było innej drogi.

Agencja reklamowa, korzystając z naszej kulturowej eksploracji, zaproponowała nową platformę. Odniosła się do zapomnianej tradycji marki a także narracji płynących wprost z dziecięcych bajek. Wypracowano symbol, którego zasadniczym walorem było odniesienie do nostalgii i utraconej radości, którą możemy odzyskać za sprawą czekolady.

To zdecydowanie zmieniło dość ambiwalentny wizerunek marki. Teraz lepiej przystaje do założeń insajtowych i dotyka aktualnego napięcia kulturowego ważnego dla konsumentów.

< Poprzedni Case

Następny Case >

Copyrights 2018 Semiotic Solutions